ABCČDEFGHIJKLMN
OPQRŘSŠTUVWXYZŽ0-9
Zyrtec
10MG TBL FLM 50
Velkoobchod: | 273,00 Kč |
Maloobchodní: | 406,00 Kč |
Uhrazen: | 308,04 Kč |
10MG TBL FLM 90
Velkoobchod: | 486,00 Kč |
Maloobchodní: | 699,20 Kč |
Uhrazen: | 522,88 Kč |
cetirizini dihydrochloridum
Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
Máte-li jakékoli další otázky, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.
Tento přípravek byl předepsán výhradně Vám. Nedávejte jej žádné další osobě. Mohl by jí ublížit, a to i tehdy, má-li stejné známky onemocnění jako Vy.
Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Viz bod 4.
Co je Zyrtec a k čemu se používá
Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete Zyrtec užívat
Jak se Zyrtec užívá
Možné nežádoucí účinky
Jak Zyrtec uchovávat
Obsah balení a další informace
Léčivou látkou přípravku Zyrtec je cetirizin-dihydrochlorid. Zyrtec je antialergikum.
Potahované tablety Zyrtec 10 mg se u dospělých a u dětí od 6 let věku používají ke
zmírnění nosních a očních příznaků sezónní a celoroční alergické rýmy.
zmírnění příznaků kopřivky.
jestliže máte závažnou poruchu funkce ledvin vyžadující dialýzu;
jestliže jste alergický(á) na cetirizin-dihydrochlorid, na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6), na hydroxyzin nebo na látky odvozené od piperazinu (blízce příbuzné léčivé látky jiných přípravků).
Před užíváním přípravku Zyrtec se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.
Jestliže máte poruchu funkce ledvin, prosím, poraďte se s lékařem; v případě potřeby budete užívat sníženou dávku přípravku. Novou dávku určí lékař.
Jestliže máte problémy s močením (při potížích s míchou nebo prostatou nebo močovým měchýřem), poraďte se se svým lékařem.
Jestliže máte epilepsii nebo je u Vás vyšší riziko vzniku křečí, měl(a) byste se před zahájením léčby poradit se svým lékařem.
Mezi alkoholem (při hladině 0,5 g/l v krvi, což odpovídá jedné skleničce vína) a cetirizinem užívaným v doporučených dávkách nebylo pozorováno žádné klinicky významné vzájemné působení. Nejsou však k dispozici údaje o bezpečnosti, pokud jsou užívány vyšší dávky cetirizinu současně s alkoholem. Proto se, stejně jako u všech ostatních antihistaminik, doporučuje vyloučit současné požívání alkoholu při léčbě přípravkem Zyrtec.
Jestliže je u Vás plánováno testování na alergie, zeptejte se svého lékaře, zda máte přestat užívat Zyrtec několik dní před testem. Tento lék může ovlivnit výsledky Vašeho testu na alergie.
Nepodávejte tento lék dětem mladším než 6 let, protože léková forma potahovaných tablet nedovoluje vhodnou úpravu dávkování.
Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat.
Jídlo neovlivňuje vstřebávání přípravku Zyrtec.
Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete tento přípravek užívat.
Zyrtec nemá být podáván těhotným ženám. Náhodné užití léku by nemělo vyvolat žádné škodlivé účinky na plod. Nicméně lék užívejte, jen pokud je to nezbytně nutné a po poradě s lékařem.
Cetirizin se vylučuje do mateřského mléka. Riziko nežádoucích účinků u kojených dětí nelze vyloučit.
A proto byste bez porady s lékařem neměla Zyrtec užívat během kojení.
Klinické studie neprokázaly zhoršení pozornosti, bdělosti a schopnosti řídit motorové vozidlo po užívání přípravku Zyrtec v doporučených dávkách.
Jestliže se chystáte řídit motorové vozidlo, provozovat potenciálně nebezpečné činnosti nebo
obsluhovat stroje, sledujte pozorně svoji reakci na lék. Nepřekračujte doporučenou dávku přípravku.
Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Tablety se polykají a zapíjejí sklenicí vody. Tabletu lze rozdělit na 2 stejné dávky.
Doporučená dávka přípravku je 10 mg (1 tableta) jednou denně.
Perorální kapky přípravku Zyrtec je vhodnější léková forma pro děti, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Doporučená dávka přípravku je 5 mg (1/2 tablety) dvakrát denně.
Perorální kapky přípravku Zyrtec je vhodnější léková forma pro děti, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Pacientům se středně závažnou poruchou funkce ledvin se doporučuje užívat 5 mg jednou denně. Pokud trpíte závažným onemocněním ledvin, poraďte se se svým lékařem, který Vám může upravit dávkování.
Pokud Vaše dítě trpí onemocněním ledvin, poraďte se se svým lékařem, který může upravit dávkování podle potřeb Vašeho dítěte.
Pokud vnímáte účinek přípravku Zyrtec jako příliš slabý nebo příliš silný, prosím poraďte se se svým lékařem.
Délka léčby závisí na typu, průběhu a délce trvání Vašich potíží a určuje ji Váš lékař.
Pokud se domníváte, že jste užil(a) vyšší dávku přípravku Zyrtec, než jste měl(a), informujte prosím svého lékaře, který rozhodne v případě potřeby o dalších opatřeních.
V případě předávkování se níže uvedené nežádoucí účinky mohou vyskytnout se zvýšenou intenzitou. Byly hlášeny následující nežádoucí účinky: zmatenost, průjem, závratě, únava, bolest hlavy, malátnost (pocit nemoci), rozšíření zornic, svědění, nervozita, útlum, ospalost (spavost), otupění, abnormálně zrychlený tep, třes a zadržování moči (obtížné úplné vyprazdňování močového měchýře).
Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku.
Pokud přestanete Zyrtec užívat, může se vzácně vrátit pruritus (intenzivní svědění) a/nebo urtikárie
(kopřivka).
Máte-li jakékoli další otázky týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.
Podobně jako všechny léky může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí
vyskytnout u každého.
- alergické reakce, včetně těžkých reakcí a angioedému (závažná alergická reakce, která
způsobuje otok obličeje a hrdla).
Tyto reakce se mohou objevit brzy po prvním užití léku nebo se mohou rozvinout později.
ospalost (spavost)
závrať, bolest hlavy
zánět hltanu (bolest v krku), rýma (ucpaný nos) (u dětí)
průjem, nevolnost, sucho v ústech
únava.
rozrušení (neklid)
parestezie (zvláštní pocity na kůži)
bolesti břicha
pruritus (svědění kůže), vyrážka
astenie (nadměrná únava), malátnost (pocit nemoci).
alergické reakce, někdy závažné (velmi vzácně)
deprese, halucinace, agrese, zmatenost, nespavost
křeče
tachykardie (zrychlená srdeční frekvence)
abnormální funkce jater
kopřivka
otok
zvýšení tělesné hmotnosti.
trombocytopenie (snížený počet krevních destiček)
tiky (mimovolní záškuby)
mdloby, dyskineze (mimovolní pohyby), dystonie (abnormální prodloužené svalové stahy), třes, dysgeuzie (změněná chuť)
rozmazané vidění, porucha akomodace, okulogyrická krize (mimovolní pohyby oční bulvy)
angioedém (závažná alergická reakce, která způsobuje otok obličeje a hrdla), fixní lékový exantém (lokalizované kožní erupce, alergie na lék)
abnormální vylučování moči (pomočování, bolest a/nebo obtíže při močení).
zvýšená chuť k jídlu
sebevražedné myšlenky (opakující se myšlenky na sebevraždu nebo posedlost sebevraždou), noční můry
amnézie (ztráta paměti), porucha paměti
vertigo (pocit otáčení nebo pohybu)
zadržování moči (neschopnost zcela vyprázdnit močový měchýř)
pruritus (intenzivní svědění) a/nebo kopřivka po přerušení léčby
artralgie (bolest kloubů), myalgie (bolest svalů)
akutní generalizovaná exantemózní pustulóza (vyrážka s puchýřky, které obsahují hnis)
hepatitida (zánět jater).
Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:
Státní ústav pro kontrolu léčiv Šrobárova 48
100 41 Praha 10
webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek.
Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.
Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.
Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce a blistru za „EXP“.
Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce. Tento léčivý přípravek nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání.
Léčivou látku je cetirizin-dihydrochlorid. Jedna potahovaná tableta obsahuje 10 mg cetirizin- dihydrochloridu.
Pomocnými látkami jsou: mikrokrystalická celulosa, monohydrát laktosy, koloidní bezvodý oxid křemičitý, magnesium-stearát, potahová soustava Opadry Y-1-7000 (hypromelosa (E 464), oxid titaničitý (E 171), makrogol 400).
Bílá, podlouhlá, potahovaná tableta, dělená na jedné straně a s vylisovaným označením Y-Y. Balení s 21, 30, 40, 45, 50, 60, 90, 100 nebo 100 (10x10) potahovanými tabletami.
Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.
Držitel rozhodnutí o registraci UCB s.r.o.
Jankovcova 1518/2 170 00 Praha 7 Česká republika
Výrobce
Aesica Pharmaceuticals S.r.l., Via Praglia 15, I-10044 Pianezza (TO), Itálie
UCB Pharma Ltd, 208 Bath Road, Slough, Berkshire, SL1 3WE, Velká Británie
Phoenix Pharma Polska Sp. z o.o., ul. Rajdowa 9, Konotopa, 05-850 Ożarów Mazowiecki, Polsko ExtractumPharma Co. Ltd., 6413 Kunfehértó, IV. körzet 6., Maďarsko
UCB Pharma GmbH, Alfred-Nobel-Straße 10, 40789 Monheim, Německo UCB Pharma B.V., Hoge Mosten 2 A1, 4822 NH, Breda, Nizozemsko UCB Pharma AS, Haakon VIIs gate 6, NO-0161 Oslo, Norsko
UCB Nordic A/S, Edvard Thomsens Vej 14, DK-2300 Kodaň S, Dánsko
Belgie: Zyrtec Bulharsko: Zyrtec Česká republika: Zyrtec Dánsko: Zyrtec Estonsko: Zyrtec Finsko: Zyrtec
Francie: Zyrtec Irsko: Zirtek tablets
Itálie: Zirtec 10 mg compresse rivestite con film Kypr: Zyrtec
Litva: Zyrtec Lotyšsko: Zyrtec Lucembursko: Zyrtec
Maďarsko: Zyrtec 10 mg filmtabletta Malta: Zyrtec
Německo: Zyrtec Nizozemsko: Zyrtec Norsko: Zyrtec Polsko: Zyrtec Portugalsko: Zyrtec
Rakousko: Zyrtec10 mg Filmtabletten
Řecko: Ziptek
Slovenská republika: Zyrtec
Slovinsko: Zyrtec 10 mg filmsko oblozene tablete
Španělsko: Zyrtec 10 mg comprimidos recubiertos con pelicula
Velká Británie: Zirtek allergy tablets